Sziasztok!
Akkor kicsit beleássuk magunkat most az MSTS történetébe, és létezésébe.
Sokunk kedvenc játék 2001-ben került kiadásra a Microsoft által. A játék már akkor nagy sikernek örvendett, hiszen a maga korában egyedülálló látványt, és szimulációt adott az átlagfelhasználók kezébe, majd a számítógépükre, és ezzel kielégítve a világ szinte összes vasútrajongójának vágyait PC-s vonatszimulátorok terén.
A játék második részét 2009-ben akarták nyilvánosságra hozni, de sajnos a gazdasági válság keresztülhúzta a Microsoft számításait, és feloszlatta a játékszoftvert fejlesztő csapatot, akiknek egy része egy új vonatszimulátor projektbe kezdett: ez lett a Rail Simulator. Viszont az MSTS nyíltságának köszönheti, hogy manapság is rengetegen használják különböző kiegészítőkkel. Bár a játék manapság már elvaltnak számít, és rengeteg hibája van, ami néha bele tud rondítani a játékélménybe, de mit várunk egy lassan 16 éves programtól.
Pár éve megjelent egy nyílt forráskódú program, az OpenRails (OR), amely az alap MSTS futtatja javított grafikával, és fizikával, de ami legfontosabb, hogy folyamatosan fejlesztik, és egyre nagyobb
játékélményt nyújt a felhasználóknak, bár még van elég súlyos gyermekbetegségei a programnak. Lassacskán a magyar kiadások terén már nem is adnak ki a modellezők, átfestők MSTS kompatibilis szerzeményeket, inkább már ők is az OR-t támogatják, és részesítik előnybe.
Szerintem jogosan írhatom, hogy a magyarok a világ egyik, ha nem a legjobb minőségű kiegészítőit kreálják a játékhoz, és ami a legfontosabb tényező, hogy ezt mind INGYEN teszik, és ezért nagy köszönet jár nekik, hogy a szabadidejükben ingyen csinálják ezt a munkát!
|
Budapest-Nyugati Pályaudvar az Alföld 7 pályán |
A legnagyobb magyar MSTS pálya az Alföld 7, melynek építése 2007-ben indult meg Rőfi Ákos jóvoltából, aki a mai napig a pálya fő építője. A másik jó minőségű, és hangulatos pálya a Dél-Dunántúl 2 (DDu2), amely sajnos nincs teljesen objektumozva (csak a Pécs-Dombóvár, és Pécs-
|
Pécs a DDu2 pályán |
Villány Magyarbóly szakasz van kidekorálva). Fontos még a megemlíteni a valós magyar pályák közül a BPHh (Budapest - Hegyeshalom) pályát, és a Dél-Balaton pályát. Van egy pár villamospálya is, például az egykori szombathelyi villamos.
Fiktív magyar pályából még több van, mint például a Szomszédok, vagy a Jászkisér - Nagybereg, és az Alpok hegyivasút, és végül a Nova-tó, talán ezek a legismertebbek.
Remélem jól szórakoztatok, jó éjszakát!
Ricsi